ISONEM®MD27

ISONEM®MD27

Polopružná hydroizolačná hmota ISONEM MD 27 je polopružná hydroizolačná hmota obsahujúca cementové a akrylové spojivá. Jedná sa o vodotesný náter na báze cementu, ktorý poskytuje nové povrchové vlastnosti pri nanášaní na betón, tehly atď. Tvorí polopružnú vrstvu a premosťuje trhliny. Ako flexibilná izolačná zmes s veľmi vysokou odolnosťou proti chlóru a morskej vode je ISONEM MD 27 veľmi vhodný na použitie na miestach ohrozených týmito faktormi.

VLASTNOSTI A VÝHODY:
Vytvára povrch odolný voči karbonizácii, odoláva tlaku až 7 barov. Vyznačuje sa dokonalou priľnavosťou, je čiastočne elastický a nie je ovplyvnený chôdzov,  nie je ovplyvnený oxidom uhličitým a chlórovými iónmi, nie je ovplyvňovaný slnečným žiarením a UV žiarením. Produkt je ekologický, nemá nepriaznivé účinky na ľudské zdravie.

OBLASTI POUŽITIA:
 

• na renováciu starých povrchov,
• na základoch a stenách vystavených morskej vode,
• na vodných nádržiach, suterénoch, vlhkých miestach,
• na miestach, kde sa vyžaduje hydroizolácia a ochrana proti slanej vode,
• na betónových povrchoch na ochranu pred karbonizáciou a chlórom.
• Na betónových mólach a poteroch pri mori,
• Mokré plochy, sprchy a vane, pod dlaždicami vo vodenepriepustných konštrukciách,
• Na pozitívnej bočnej izolácii steny a suterénu,
• Izolácie betónu, sadry a kamenca,
• Na balkóne, terase a bazény,
• Na prefabrikovaných prvkoch, strecha.

APLIKÁCIA:

Príprava povrchu: Všetky povrchy je potrebné pred aplikáciou očistiť od cudzích predmetov, ako je olej, prach, nečistoty atď. Povrch musí byť čistý a vlhký. Ak je povrch suchý, mal by byť navlhčený, aby sa nehromadil. Mali by sa vylúčiť faktory znižujúce priľnavosť ako olej, prach, hrdza. Ak sú na povrchu nejaké segregácie, medzery alebo potreba opravy, mali by sa opraviť maltou ISONEM M 03. Ak existujú povrchy s problémami s priľnavosťou, mali by sa natrieť základným prostriedkom na zlepšenie priľnavosti ISONEM D 10 LATEX a ISONEM MD 27 by sa mal nanášať, zatiaľ čo je povrch mierne lepkavý.

PRÍPRAVA ZMESI:
Príprava zmesi: ISONEM MD 27 sa skladá z dvoch zložiek. Prvou časťou je zložka A pozostávajúca z práškového polyméru a tvrdidla a druhou zložkou je tekutá zložka B pozostávajúca z tekutého polyméru. Zložka B (5 kg) v tekutej forme sa vloží do čistej, dostatočne veľkej nádoby a pridá sa 2,5 l vody. Zložka (20 kg) prášku sa pomaly pridáva do kvapaliny, ktorá sa kontinuálne mieša pomocou miešadla a jemne sa mieša, aby nezostali hrudky. Na konci miešania sa získa homogénna malta nanášateľná štetcom.

Aplikačná metóda : ISONEM MD 27 sa nanáša v 3 vrstvách. Proces nanášania by mal byť navzájom kolmý, rovnomerne a hladko pomocou štetca. Hrúbka náteru by v jednej vrstve nemala presiahnuť 1 mm. Malo by sa čakať min. medzi jednotlivými vrstvami nesmie byť prerušená dlhšie ako 24 hodín. Aplikácia by sa nemala robiť v extrémnych horúčavách alebo mraze, mala by sa robiť ráno alebo večer v chlade. 
SPOTREBA : 2 – 3 kg / m² (3 vrstvy). 10 – 15 m² / sada
BALENIE : 25 kg (A komponent 20 kg remeselnícke tašky + B komponent 5 kg tekutý PE sud.
PODMIENKY NA UCHOVÁVANIE / SKLADOVATEĽNOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby, pokiaľ sú správne skladované v neotvorených a nepoškodených originálnych uzavretých nádobách pri teplotách. medzi + 5 ° C až + 35 ° C za sucha. Chráňte pred nadmernou teplotou a mrazom.